Značka Honor dnes konečně oficiálně potvrdila datum představení očekávaného modelu Honor 9X, takže už víme, že se telefon poprvé představí světu už 23. července. Jedná se v rámci série o lehký časový posun, protože Honor 8X byl vydán v září 2018, ale na to asi nebude stěžovat opravdu nikdo. A ve světle dobrých zpráv ohledně konce embarga a obchodní války mateřského Huawei s USA by se nový Honor mohl velmi rychle vrátit na špici popularity. Prozatím sice nemáme k dispozici oficiální specifikace třeba z certifikace TENAA, ale na internetu už jsou k nalezení poměrně slušné odhady s tím spojené.

Podle prvních odhadů by telefon mohl dorazit ve dvou variantách a základní verze by se od Pro modelu měla lišit v poměrně hodně parametrech, přičemž hlavní rozdíly by měly být ve foto vybavení. Honor 9X Pro by totiž údajně měl pochlubit hned čtveřicí zadních senzorů v sestavě 48 MPix (Sony IMX582) + 8 Mpix + 2 Mpix (hloubka pole) + 2 Mpix (makro), na rozdíl od základního modelu s trojicí 24 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix.

Nejistota panuje ohledně úhlopříčky a odhady oscilují mezi 6,5 až 6,7 palci, ale ta by měla být stejná pro oba kusy. Co se týče designu tak by Pro verze teoreticky mohla dostat „průstřel“ displeje, kam by se měla schovat 24 Mpix selfie kamerka. Oba telefony s největší pravděpodobností dostanou zbrusu nový procesor Kirin 810 plánovaný pro ovládnutí střední třídy, takže výkonu bude na rozdávání. Další zásadní rozdíl bude údajně v kapacitě baterií (3750 mAh oproti 4000 mAh) a hlavně rychlosti nabíjení, protože udávaných 10W u základního modelu už je na dnešní dobu málo. Každopádně se jedná jen o první nástřel a nepotvrzené spekulace, takže vše prosím berte se zdravou dávkou skepticismu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.