Ohodnoťte článek

Ředitel značky Nubia, pan Ni Fei, nenápadně naznačuje, že se chystá nový telefon se špičkovými parametry. Neřekl sice přímo, že název přístroje bude Nubia Z19 Pro, ale lze to dovodit podle loňského vlajkového modelu Nubia Z18. Ten byl představen s high-endovými parametry loni začátkem září/septembra.

A pokud budeme věřit tomu, co Ni Fei dále naznačil, bude chystaný telefon v rámci foto výbavy plně konkurovat zatím tomu nejlepšímu, a to přístroji Huawei P30 Pro. Ten momentálně vede v žebříčku DxOMark. Překoná tedy chystaná Nubia Z19 Pro stávajícího krále fotografie Huawei P30 Pro? Je to docela možné, protože segment mobilního fotografování se stále vyvíjí. Od jednoduchého modulu se pomalu přesouvá k vícečetným modulům. K EIS už dnes neodmyslitelně patří i OIS. A od digitálního zoomu se pomalu přechází na několikanásobný zoom optický.

Také přední kamery jsou inovovány a svou konfigurací se téměř vyrovnají hlavním fotoaparátům. Navíc trend kvalitní selfie fotografie rok od roku roste. A to je zřejmě to, oč tu běží. Šéf Nubia totiž sdělil, že chystaná vlajková loď bude mít stejně výkonnou zadní i přední kameru. Oba fotoaparáty by měly zvládnout focení ve špatném světle, různé scény a samozřejmě selfie. Chtějí prostě vyvinout ten nejvýkonnější telefon na světě. Inu, uvidíme, jak dalece se jim to podaří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.