Skládací telefon Huawei Mate X 5G by s velkou slávou prezentován na veletrhu MWC 2019 v únoru/februári. Sice se nestal světově prvním skládacím zařízením, ale fanoušky zaujal poměrně víc, než jeho konkurent Samsung Galaxy Fold. Hlavní důvodem byl jeho zajímavě řešený sklopný systém.

Podle prvotních informací z veletrhu se očekávalo, že se na trh dostane zhruba v červnu/júni. Prodeje byly následně odloženy na září/september a nyní přichází zpráva o dalším odkladu. Skládací Huawei Mate X 5G by se podle posledních informací měl na čínském trhu totiž začít prodávat až v prosinci/decembri. Z Číny také přicházejí informace o ceně telefonu. Ta bude poněkud vyšší, než bylo uvedeno na veletrhu.

Tam zazněla cenovka kolem 12999 jüanů (1898 dolarů). Nyní je odhadováno, že cena by se mohla vyšplhat až na 14999 jüanů, což je v přepočtu zhruba 2191 dolarů. Stále ovšem hovoříme o ceně pro čínský trh. Na globální trhy by měl telefon dorazit s cenovkou ještě vyšší, a to 17000 jüanů. To je zhruba 2485 dolarů, případně 2190 euro a nebo 55794 Kč. Přes tyto horentní sumy je velmi pravděpodobné, že skládací telefon bude kompletně vyprodán. Poptávka je už nyní docela vysoká a výrobce tvrdí, že v první fázi prodejů bude mít skladem zhruba 100000 kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.