Je to téměř rok od chvíle, kdy byl oficiálně představen telefon Xiaomi Mi A2 a na jeho nástupce stále čekáme. Sice je pravdou, že informace o některých parametrech chystaného Xiaomi Mi A3 se už na síti objevily, ale bylo jich skutečně málo. Série Mi A většinou následovala řadu Mi X. Vzhledem k tomu, že o přístroji Mi 7X zatím nic nevíme, těžko odhadovat, jak na tom Mi A3 bude.

Podle jednoho z indických tipařů by však telefon Mi A3 Lite mohl vypadat podobně jako Mi CC9e. Z toho lze tedy dovodit, že Xiaomi Mi A3 by mohl mít podobné parametry jako Mi CC9. Tipař na svém twitterové účtu nabízí jakési srovnání podle kódových označení. Navíc se očekává, že podobně jako loňský model Mi A2 bude i Mi A3 v programu Android One.

Dále také vice prezident Xiaomi pro indický trh, Manu Kumar Jain, už v květnu/máji naznačoval, že chystaný Mi A3 bude mít stejný 48 MPix snímač zadního fotoaparátu jako Redmi Note 7. Očekává se také snímač integrovaný do displeje a procesor Snapdragon 730. Nu a podle těchto informací by mohl být Mi A3 docela zajímavým přístrojem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.