Dnes se majitelé telefonů OnePlus 7 Pro dočkali poměrně nemilého překvapení v podobě bizarních notifikací, které obdržely ve dvojí podobě během dne. Tyto notifikace navíc přicházely přímo ze strany OnePlus a obsahovaly zmatené kombinace čínských znaků (případně psané i latinkou), které nedávaly smysl. Mnozí se tak dokonce vyděsili, zda se nejedná o nějaký škodlivý kód nebo příznak napadení telefonů nějakým nekalým softwarem. Vysvětlení je naštěstí mnohem jednodušší a zcela nezávadné.

Evidentně se totiž týmu vývojářů OxygenOS povedl husarský kousek a omylem odeslali globálně testovací notifikace v rámci interních testů nové verze systému. Jedná se tak o zcela nezávadné push notifikace, které stačí jen smazat a zcela ignorovat, jde jen o omyl. Firma se obratem všem postiženým oficiálně omluvila a přislíbila najít příčinu a původce tohoto nedopatření. Tyto bizarní notifikace se navíc netýkaly úplně všech majitelů OnePlus 7 Pro a v důsledku tak nešlo o nic hrozného, i když slabší povahy to opravdu mohlo lehce polekat.

OnePlus patří obecně k nejaktivnějším a nejrychlejším vývojářům na poli softwarových aktualizací jejich telefonů, takže jim podobou „botu“ asi milerádi promineme. Navíc se ke kauze okamžitě vyjádřili a nenechali tak komunitu dlouho na pochybách. Na cestě je momentálně pro OnePlus 7 Pro nový update Oxygen OS 9.5.8, který přinese květnové bezpečnostní záplaty, zlepšení zvuku při hovorech, zlepšení citlivosti dotykové vrstvy, větší kompatibilitu s USB Type-C sluchátky a mnoho dalších.