Ohodnoťte článek

Po uvedení telefonů Lenovo Z6 Pro a Z6 Youth Edition (Lite) se výrobce chystá na spuštění dalšího modelu z této řady. Měl by jím být přístroj Lenovo Z6, který je nástupcem loňského modelu Lenovo Z5. Sice se o tomto modelu hodně mluví už delší dobu, ovšem zatím byl v utajení termín jeho oficiálního představení.

Společnost Lenovo nyní potvrdila, že Lenovo Z6 bude uveden 4. července/júla v 11:30. Spolu s touto zprávou přichází i potvrzení některých klíčových specifikací. Teaser potvrdil 6,39 palcový OLED displej s horním kapkovitým výřezem. Dále je také na jistotu kapacita baterie, která by měla činit 4000 mAh. Potvrzena je i tloušťka přístroje, která má 7,97 mm, hmotnost je 159 gramů.

Výrobce dříve oznámil, že displej bude mít podporu HDR10 a DCI-P3. Obnovovací frekvence by měla být 120 Hz. Na postu procesoru najdeme Snapdragon 730. Foto výbava by měla obnášet trojitý zadní fotoaparát, kdy jedním ze snímačů bude Sony IMX576 s rozlišením 24 MPix. Další bude mít 8 MPix a bude fungovat jako teleobjektiv, poslední 5 MPix senzor bude širokoúhlý. Přední kamera bude mít 16 MPix. Jaká bude prodejní cena telefonu není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.