Telefon Pocophone F1, který byl vydán loni v srpnu/auguste se dostává do testovacího programu Android Q. Přístroj je velmi populární a společnost Xiaomi, která stojí za jeho produkcí, na něm aktualizacemi skutečně nešetří. Na trh telefon přišel s operačním systémem Android 8.1 a nadstavbou MIUI 9.6. Na konci roku 2018 dostal aktualizaci na Android Pie s MIUI 10.

Na začátku tohoto měsíce byl Pocophone F1 přidán do testování nejnovější verze Androidu a MIUI komunita začíná hledat testery pro prověření testovací beta verze. Tato verze je volně přístupná a testování se může účastnit v podstatě kdokoli. Samozřejmě výrobce očekává zpětnou vazbu testerů, díky které by mohli jak operační systém, tak nadstavbu odladit.

Snad jedinou podmínkou pro testování je účet v MIUI komunitě a následné přihlášení se k testování na této stránce. Zdrojové odkazy a aplikace budou otevřeny až do 7. července/júla. Xiaomi také u testerů požaduje dobrou znalost angličtiny a pro komunikaci se skupinou je nutné mít nainstalovaný komunikační nástroj QQ. Všechny další požadavky a podrobnosti najdete na výše uvedeném odkazu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.