Telefony řady Nova 5 byly oficiálně představeny 21. června/júna. Celá řada obnáší trojici přístrojů, jmenovitě Nova 5, Nova 5i a Nova 5 Pro. Telefony jsou zaměřeny na mladé uživatele a kombinují v sobě pohledný design, solidní parametry a příznivou cenu. Konkrétně Huawei Nova 5 Pro se začal prodávat 28. června/júna. Jeho cena začíná na 436 dolarech.

Společnost Huawei vydala oficiální zprávu, že Huawei Nova 5 Pro byl v prvním kole prodejů vyprodán během dvou hodin. To je bezesporu slušný výkon, pokud přihlédneme k americkým sankcí a s nimi spojenými obavami potenciálních kupců. Pravda je sice ta, že čínský trh je poněkud odlišný od toho globálního. Navíc výrobce neuvedl, kolik kusů zařízení bylo během zmíněných dvou hodin prodáno.

Výrobce také neuvedl, kdy a zda proběhne další kolo prodejů. Kdyby se tak stalo v dohledné době, připomeňme si parametry telefonu. Displej má úhlopříčku 6,39 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Procesorem je Kirin 980 s 8 GB RAM a 128/256 GB interního úložiště. Přední fotoaparát má 32 MPix a zadní kameru tvoří símače 48, 16, a dvakrát 2 MPix. Baterie má kapacitu 3500 mAh s rychlým 40 W nabíjením.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.