Vzpomenete si ještě na operační systém Fuchsia OS? Mluví se o něm od loňska, kdy jej měl prý připravovat malý a utajený tým Google vývojářů. Systém by měl podle loňských zpráv nahradit Android s tím, že bude navržen tak, aby překonal určitá omezení, která v sobě Android nese. Systém je také navrhován tak, aby byl funkční pro všechna zařízení od různých malých gadgetů až po velké přístroje.

O Fuchsia OS se naposledy více mluvilo na letošní konferenci Google I/O. Ovšem zástupci Google opět opakovali, že Fuchsia zatím není připraven nahradit Android nebo Chrome. Měl by pouze aktivovat vývojáře k novým výzvám a akcím. Systém by měl také posunout současné vnímání operačních systémů. Není totiž založen na linuxovém jádře, ale používá Zircon jádro, které je od Linuxu značně odkloněno.

To vše se odehrálo na konferenci I/O a dále se o novém systému příliš nemluvilo. Jistým překvapením tedy je, že Google spustil v tichosti stránku pro vývojáře Fuchsia.dev. Stránka by měla vývojářům umožnit podílet se na dalším vývoji systému a je zde také možnost pro vyhledávání technické dokumentace. Díky tomu mohou vývojáři vytvářet své aplikace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.