Xiaomi má určitě jednu z největších a nejaktivnějších komunit fanoušků, která je i plná kutilů, kteří se starají a nepřeberné množství úprav a vylepšení pro všechny z telefonů značky. Což je pro mnohé uživatele dalším z důvodů výběru právě telefonu od Xiaomi, protože kromě výborného hardwaru dostanou i možnost si upravit telefon k obrazu svému. Pokud vám nevyhovuje firemní nadstavba MIUI, tak existují tuny dalších Custom ROM, stačí jen vybrat. Jen je k tomu samozřejmě nutné mít odemčený bootloader, ale pokud plánujete úpravy, tak s tím určitě počítáte. A dnes vám představíme jednu velmi zajímavou modifikaci pro Xiaomi Mi 9.

Jednomu z šikovných kutilů z MIUI fóra se totiž povedlo přetaktovat displej ze standardních 60 Hz obnovovací frekvence na plných 84 Hz. Což zaručuje mnohem příjemnější a plynulejší zobrazení. Ostatně takový herní Razor Phone se 120 Hz displejem nebo nedávný OnePlus 7 Pro s 90 Hz se dočkaly jen a jen chvály všech recenzentů a uživatelů v této oblasti. Samozřejmě je instalace této modifikace jen na vaši zodpovědnost a nevyhnete se určitému riziku, takže by se do ní neměli pouštět úplní začátečníci. Ale pro dobrodruhy půjde o vítanou možnost vylepšit si už tak výborný telefon a první odezva od komunity na fórech je veskrze pozitivní.

Sám šéf softwarového vývoje Xiaomi, pan Zhang Guoquan, se k tématu možného přetaktování displeje vyjádřil a tuto modifikaci v podstatě podpořil. Prohlásil , že společnost při vývoji musí zohlednit přísná kritéria pro spolehlivost, nízkou spotřeby a uživatelský komfort, takže se rozhodli pro jistotu ponechat u Xiaomi Mi 9 raději klasických 60 Hz. Každopádně poděkoval nadšeneckým vývojářům a celé komunitě za neutuchající aktivitu směřující k vylepšování celého ekosystému Xiaomi. Stáhnout si tuto modifikaci můžete na MIUI fórech nebo na stránkách XDA Developers.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.