První plod spolupráce značek Xiaomi a Meitu bude představen už 2. července a informace o chystaných telefonech řady Xiaomi CC9 se na nás v posledních dnech valí opravdu skoro odevšad. Většina spekulací a zaručených zpráv ale cílí na standardní Xiaomi CC9 a lehce ořezaný dietnější model Xiaomi CC9e tak zatím zůstává mimo hlavní pozornost. Dnes se však na portálu Mysmartprice objevily některé nové informace právě o tomto kousku a tak by byla určitě škoda je nesdílet i s našimi čtenáři.

Podle zprávy z Mysmartprice bude Xiaomi CC9e nabízeno hned ve čtyřech paměťových konfiguracích se 4 GB + 64 GB, 4 GB + 128 GB, 6 GB + 64 GB a konečně 6 GB + 128 GB. Procesorem by pak opravdu měl být Snapdragon 710, oproti SD730 u základního modelu. Stejně tak by pravděpodobně měl CC9e dostat i stejnou 32 Mpix selfie kamerku a pro zadní foto-senzory se spekuluje o kombinaci 48 Mpix + 8 Mpix + 5 Mpix. Velikostně by také měl být teoreticky menší než standardní verze a údajně nabídne 5,97-palcový AMOLED panel s FullHD+ rozlišením.

Barevně se pak Xiaomi lehce rozšoupli a kromě slušivé bílé by měla být k mání i modrá varianta „Blue Planet“, stejně jako prozatím neidentifikovatelná „Night Price“. Ale teď asi k tomu nejdůležitějšímu, čímž je samozřejmě cena tohoto telefonu. Pokud by se informace Mysmartprice potvrdily, tak by se cenové rozmezí mělo pohybovat mezi 232 až 319 dolary za nejvybavenější model. To jsou poměrně zajímavá čísla a budeme tak velmi zvědavi, kolik z toho se 2. července oficiálně potvrdí.