Na právě probíhajícím veletrhu MWC v Šanghaji se střídají ti nejznámější čínští výrobci mobilních technologií a prezentují své novinky. Zdá se, že se vše točí kolem 5G sítí. Po společnosti Vivo, která tam představila jak technologii super rychlého nabíjení a také svůj telefon s podporou 5G, se tu objevila i společnost ZTE.

Ta, kromě jiného, oznámila, že vyvinula třetí generaci 5G čipu, který je postaven na 7nm výrobní technologii. Zařízení, která jej budou obsahovat by měla být uvedena v druhé polovině letošního roku. Zhang Wanchun, vice prezident ZTE, dále uvedl, že v souvislost s 5G uzavřeli 25 obchodních smluv napříč světovým trhem. Navázali také spolupráci s více než 60 operátory. Mezi ně patří například China Mobile, China Telecom, China Unicom, Telefonica, Orange, italský Wind Tre, rakouský H3A nebo indonéský Telkomsel.

Zhang Wanchun také dodal, že společnost připravila více než 50000 základových stanic 5G po celém světě. V současné době investují zhruba 10% ročních příjmů do výzkumu a vývoje 5G sítí. Tyto investice budou v druhé polovině roku ještě navyšovat, aby v příštím roce plně zvládli výstavbu 5G sítí. Společnost se nyní řadí mezi první tři producenty technologií 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.