Portfolio čínského obra Xiaomi je opravdu závratné a o mnoha produktech ani netušíte, že něco podobného vyrábí. Což je v mnoha případech škoda, protože jako všechny kusy od Xiaomi se jedná o velmi kvalitní kousky za skvělé ceny. Takže dnes pro vás máme pohled na dvojici lehce neobvyklých produktů z rodiny doplňků do domácnosti z rodiny Xiaomi Mijia. K sehnání jsou přímo z Ebay, takže žádné velké komplikace se k nim dostat.

Jako první si vezmeme na paškál 2019 Xiaomi Mijia Mosquito Repellent, tedy ochranu před komáry a jinými vampýry pro horké letní měsíce. Tento gadget si vystačí s jednou malou tabletou repelentu a pokryje až 28 metrů čtverečních. Díky nízkému hluku větráčku (pouhých 24dB) vás ani nebude rušit při spánku a provoz je také bez otravných zápachů. K napájení pak stačí jediná AA baterie a s ní se dočkáte až 90 nocí provozu a odpuzování komárů. Ovládání je také triviální pomocí jediného tlačítka a můžete si nastavit i automatické vypínání nebo časování. Jeden takový kousek vás pak přijde jen na 12.99 euro, případně ve výhodnějším trojitém balení za 24.99 euro.

Další na řadě je pak požární hlásič / detektor kouře Xiaomi Honeywell s tou nejvyšší certifikací CCCF. Vyroben je samozřejmě z ohnivzdorných materiálů a uvnitř pak najdete chytrý procesor a baterii s výdrží až 5 let. Detektor můžete provozovat samostatně jako klasický hlásič, ale to pravé ořechové nastane až ho připojíte k multifunkční Xiami Mijia Gateway nebo Mijia Air-conditioner companion. Pak získáte přístup k chytrým funkcím jako je kontrole přes aplikaci, hlášení požárního poplachu a mnohé další. Na ochraně vlastního domova by se nemělo šetřit, ale pořízením tohoto kousku stejně šetřit budete, protože je k mání jen za 25.89 dolarů.