První telefon Xiaomi s podporou 5G, Mi Mix 3 5G, se začne za nedlouho prodávat jak v Číně, tak i v Evropě. Ovšem společnost nechce omezit podporu 5G sítí jen na prémiovou řadu Mi. Připravují také telefony s touto podporou i pro své značky Redmi a Black Shark. Tuto skutečnost potvrdil na veletrhu v Šanghaji šéf Redmi, Lu Weibing.

Také jeho kolega z Black Shark uvedl, že jeho vývojáři pracují na přístroji s podporou 5G sítí. Ani jeden ze zástupců značek Redmi a Black Shark však neupřesnil, kdy konkrétně bychom se jejich telefonů s 5G mohli dočkat. Ovšem vzhledem k tomu, že obě značky jsou poměrně agilní, je možné, že se tak stane ještě letos.

Weibing prohlásil, že zpočátku budou telefony s 5G poněkud dražší, ale do konce roku 2020 by se jejich cena mohla pohybovat kolem 300 dolarů. Tvrdí také, že 5G je budoucnost, díky které bude možno vytvořit mnoho nových aplikací a funkcí pro chytré telefony. Nicméně před výrobci je ještě dlouhá cesta, než budou moci podporu 5G nabídnou všem uživatelům jejich zařízení. Také bude trvat, než budou 5G sítě využívány globálně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.