První telefon Xiaomi s podporou 5G, Mi Mix 3 5G, se začne za nedlouho prodávat jak v Číně, tak i v Evropě. Ovšem společnost nechce omezit podporu 5G sítí jen na prémiovou řadu Mi. Připravují také telefony s touto podporou i pro své značky Redmi a Black Shark. Tuto skutečnost potvrdil na veletrhu v Šanghaji šéf Redmi, Lu Weibing.

Také jeho kolega z Black Shark uvedl, že jeho vývojáři pracují na přístroji s podporou 5G sítí. Ani jeden ze zástupců značek Redmi a Black Shark však neupřesnil, kdy konkrétně bychom se jejich telefonů s 5G mohli dočkat. Ovšem vzhledem k tomu, že obě značky jsou poměrně agilní, je možné, že se tak stane ještě letos.

Weibing prohlásil, že zpočátku budou telefony s 5G poněkud dražší, ale do konce roku 2020 by se jejich cena mohla pohybovat kolem 300 dolarů. Tvrdí také, že 5G je budoucnost, díky které bude možno vytvořit mnoho nových aplikací a funkcí pro chytré telefony. Nicméně před výrobci je ještě dlouhá cesta, než budou moci podporu 5G nabídnou všem uživatelům jejich zařízení. Také bude trvat, než budou 5G sítě využívány globálně.