Dalším účastníkem veletrhu MWC V Šanghaji je také značka Honor. Ani Honor nehodlá zůstat pozadu v honbě za telefonem s podporou 5G. Ostatně je to logické, protože sítě 5G už v Číně běží na komerční bázi. Všichni hlavní čínští výrobci chytrých telefonů se tedy snaží nabídnou uživatelům své přístroje s 5G.

Šéf značky Honor, pan Zhao Ming v Šanghaji uvedl, že na telefonu s 5G již pracují a předpokládají, že bude představen ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Dodal, že chtějí vyrobit telefon přesně podle uživatelských představ. Proto sledují a vyhodnocují, co přesně uživatelé chtějí a očekávají od podpory 5G. A je to také proto, že sítě 5G teprve začínají svůj komerční provoz a jejich používání je stále „v plenkách“.

Kromě toho také Zhao dodal, že první přístroj Honor s 5G nebude levnou záležitostí. Důvodem je to, že telefony, které se pohybují v cenové relaci do 150 dolarů nemohou mít špičkovou výbavu. V rámci nízké ceny se prostě musí někde kompromis udělat. Pro značku tedy není prioritou vyrobit přístroj sice s rychlým síťovým připojením, ale nízkým hardware, který tuto rychlost nebude zvládat. Zhao předpokládá, že hlavní boom telefonů s podporou 5G nastane až v příštím roce a čínští výrobci budou mezi prvními, kteří taková zařízení budou nabízet.