Telefon Oppo Reno Z byl koncem května/mája oficiálně uveden v Číně a zatím byl k sehnání výhradně na čínském trhu. Ovšem podle poslední zprávy se pomalu začíná chystat na cestu do Evropy. Na evropském trhu se začne prodávat příští týden, a to konkrétně od 5. července/júla. První zemí, kde se objeví na pultech bude Nizozemsko.

Cena Oppo Reno Z je stanovena na 349 euro pro evropskou verzi se 4 GB RAM a 128 GB interního úložiště. Telefon bude nabízen ve dvou barevných variantách, černé a ve verzi s fialovým barevným přechodem. Co si tedy můžeme za necelých 350 euro pořídit? Přístroj pohání osmi jádrový procesor Helio P90 s maximálním taktem 2,2 GHz.

Displej má úhlopříčku 6,4 palce s FullHD+ rozlišením a podporou HDR 10. Nad obrazovkou v kapkovitém výřezu je uložena přední 32 MPix kamera. Zadní fotoaparát je duální, kdy primární snímač Sony IMX586 má rozlišení 48 MPix, sekundární snímač má 5 MPix. Baterie má kapacitu 4035 mAh a podporu rychlého nabíjení VOOC 3.0. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou ColorOS 6.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.