Momentálně se mašinérie čínského Xiaomi zaměřuje hlavně na vydání prvního telefonu ve spolupráci se značkou Meitu a většina zpráv a novinek se tak zaměřuje právě na příchod nové řady Xiaomi CC9. Ta však nemá být žádnou vlajkovou lodí, ale spíše specializovaným selfie modelem pro specifickou skupinu uživatelů. Tím pravým hybatelem novinek se má stát až chystané Xiaomi Mi MIX 4, ale o tom je spíše ticho pěšině. Dnes se však k tomuto tématu vyjádřil sám š´f Xiaomi Lei Jun a podle jeho slov bude čekání opravdu stát za to.

Jeho komentáře pochází jako obvykle z čínské sociální sítě Weibo, kde s oblibou odpovídá na dotazy fanoušků a zapojuje se do komentářů. Samozřejmě jsme se z jeho úst nedozvěděli nic extra konkrétního, ale i potvrzení, že se na telefonu pracuje a dorazí na trh ještě tento rok má svoji váhu. Čínští analytici se ihned vrhli do vlny spekulací a podle jejich odhadů by se Mi MIX 4 mohlo dočkat vydání zhruba někdy v říjnu letošního roku. To ale opravdu nejsou oficiální potvrzené informace a musíme je tak brát s velkou rezervou.

Řada Mi MIX se vždy pokoušela posunout hranice zejména v oblasti designu a s novou generací tomu určitě nebude jinak. Dá se však očekávat, že výsuvný design zadního panelu Mi MIX 3 bude opuštěn a dočkáme se něčeho zcela nového. Největší optimisté dokonce předpokládají, že pod hlavičkou Xiaomi Mi MIX 4 by mohl být vydán ohebný telefon, na kterém se v laboratořích Xiaomi už nějaký ten pátek pracuje. K tomu jsem osobně lehce skeptický a spíš bych očekával ohebné Xiaomi pod zcela novým označením, ale možné je všechno. Každopádně bych Lei Junovi věřil, protože telefony Mi MIX nikdy nezklamaly.