Tak jsme se dnes opravdu dočkali a na veletrhu v Šanghaji dnes čínské Oppo představilo první technologii s fotoaparátem integrovaným přímo pod displej telefonu. Jedná se však pouze o prototyp a pro blízkou budoucnost se prozatím nepočítá s komerčním nasazením, protože bude nutná vychytat ještě spoustu much a vyladit vše k zákaznické spokojenosti. Tato nová technologie nazvaná „Perspective Panorama Screen“ umožní výrobu zakřivených displejů bez pohyblivých částí a výřezů, takže se je určitě minimálně designově na co těšit.

Zástupci Oppo také na veletrhu názorně předvedli a vysvětlili jak celá technologie funguje, včetně všech současných výhod a nevýhod. Protože je senzor fotoaparátu přímo pod displejem, tak je jeho určitá část částečně průhledná, aby k senzoru mohl dostatek světla. To však bude stále produkovat lehké zamlžení, odlesky a další negativní efekty, které se pak firma pokusí odstranit a vybalancovat pomocí pokročilého softwaru. Senzor fotoaparátu bude speciálně upravený a větší než srovnatelné současné modely. Oppo bude využívat pokročile multi-frame HDR algoritmy, odmlžovací algoritmus nebo automatické vyvážení bílé.

 

Podle všeho je k finálnímu produktu ještě poměrně dlouhá cesta a podle slov viceprezidenta Oppo, pana Shen Yirena, se dá očekávat, že telefon s touto technologií letos asi neuvidíme. Každopádně se jedná o velký krok vpřed, protože ještě nedávno se podobné řešení jevilo jako neproveditelné. Uvidíme jak zareaguje konkurence, ale prvenství patří opět Oppo.