Tak jsme se dnes opravdu dočkali a na veletrhu v Šanghaji dnes čínské Oppo představilo první technologii s fotoaparátem integrovaným přímo pod displej telefonu. Jedná se však pouze o prototyp a pro blízkou budoucnost se prozatím nepočítá s komerčním nasazením, protože bude nutná vychytat ještě spoustu much a vyladit vše k zákaznické spokojenosti. Tato nová technologie nazvaná „Perspective Panorama Screen“ umožní výrobu zakřivených displejů bez pohyblivých částí a výřezů, takže se je určitě minimálně designově na co těšit.

Zástupci Oppo také na veletrhu názorně předvedli a vysvětlili jak celá technologie funguje, včetně všech současných výhod a nevýhod. Protože je senzor fotoaparátu přímo pod displejem, tak je jeho určitá část částečně průhledná, aby k senzoru mohl dostatek světla. To však bude stále produkovat lehké zamlžení, odlesky a další negativní efekty, které se pak firma pokusí odstranit a vybalancovat pomocí pokročilého softwaru. Senzor fotoaparátu bude speciálně upravený a větší než srovnatelné současné modely. Oppo bude využívat pokročile multi-frame HDR algoritmy, odmlžovací algoritmus nebo automatické vyvážení bílé.

 

Podle všeho je k finálnímu produktu ještě poměrně dlouhá cesta a podle slov viceprezidenta Oppo, pana Shen Yirena, se dá očekávat, že telefon s touto technologií letos asi neuvidíme. Každopádně se jedná o velký krok vpřed, protože ještě nedávno se podobné řešení jevilo jako neproveditelné. Uvidíme jak zareaguje konkurence, ale prvenství patří opět Oppo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.