Ohodnoťte článek

Do představovačky chystaného telefonu Xiaomi CC9, případně CC9e, zbývá zhruba týden, takže se na nás valí informace ze všech stran. Víme už, že telefony budou mít trojitý zadní fotoaparát s 48 MPix snímačem Sony IMX586. Měli jsme také možnost omrknout foto výstupy z této kamery.

Potvrzeno je i 32 MPix rozlišení přední kamery a k tomu dnes ještě přihodíme snímky obchodního balení Xiaomi CC9. Ty na svém Weibo účtu sdílel produktový manažér této modelové řady, Lao Cici Wei. Krabice sama o sobě nic moc o parametrech telefonu neřekne, ale může potvrdit to, co výrobce naznačoval. Nová řada telefonů je orientovaná na mladé uživatele, měla by jim nabídnou pestrost, barevnost a moderní design. Na to vše by zřejmě měla odkazovat „duhová céčka“ na čistě bílém podkladu.

Na zadní straně přece jenom objevíme pár hlavních specifikací a jde opět především o rozlišení zadní a přední kamery. K nim můžeme jen doplnit ty parametry, které se u telefonů očekávají. Jde o 6,2 palcový AMOLED displej s integrovaným snímačem otisků prstů. Dále by to měl být procesor Snapdragon 730 s až 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh a podporu rychlého nabíjení. Operačním systémem bude Android Pie s MIUI 10.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.