Značka Realme po úspěšném dobytí indického trhu expandovala na další trhy a v polovině května/mája uvedla v Číně svůj Realme X. Rozhodně se i nadále snaží a připravuje novinkový telefon Realme. Ten by měl mít zadní fotoaparát se čtyřmi snímači, z nichž primární bude mít rozlišení 64 MPix. Senzorem bude Samsung GW1.

Objevil se také i první snímek, který byl chystaným telefonem pořízen. Zadní fotoaparát má všechny čtyři snímače uloženy do vertikálního modulu. Napravo od něj je LED blesk. Kromě již zmíněného rozlišení 64 MPix nejsou o dalších senzorech informace dostupné. Očekávají se zde AI funkce a také možnost snímání širokoúhlých fotografií.

Měla by zde být využita i technologie Tetracell, která spojí čtyři pixely do jednoho a výsledné snímky mají rozlišení 16 MPix. To má pozitivní vliv při focení ve špatném osvětlení. Snímač také zvládna za dobrého světla, díky speciálnímu algoritmu, vyprodukovat fotky v plném 64 MPix rozlišení. Kdy by měl být nový telefon Realme představen není zcela jasné, ale podle jednoho příspěvku na čínském Weibo by se tak mohlo stát ve druhé polovině letošního roku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.