Už zítra se na veletrhu MWC v Šanghaji dočkáme překročení dalšího mobilního milníku, protože značka Oppo tam představí model telefonu se selfie fotoaparátem integrovaným přímo v displeji. Oppo je všeobecně tahounem revolučních a průlomových technologií a designů, ať už hovoříme o otočném motorizovaném foto-modulu u Oppo N1 z roku 2013, první kapkovité vykousnutí displeje u Oppo F9 nebo výsuvný modul kamerky u Oppo Find X.

Vice-prezident firmy ale dnes zhruba 24 hodin před samotným představením tohoto revolučního telefonu lehce mírnil velká očekávání. Podle jeho slov nemůžeme očekávat od první generace fotoaparátu integrovaného v displeji žádnou extra špičkovou kvalitu. Senzor totiž přece jen bude mít překážku v podobě panelu (i když díky nové technologii částečně průhlednému) a tak bude pravděpodobně výsledný snímek upravovat, jako kdyby byla čočka lehce zašpiněná. Což samozřejmě bude mít na výslednou kvalitu fotek poměrně zásadní dopad.

Je tak otázkou, do jaké míry se u zítra představeného telefonu jedná spíše o nástřel první generace revolučního designu a technologie, nebo zda jde o plně použitelný produkt. Každopádně půjde o další skalp mobilního prvenství pro Oppo a mateřský koncern BBK bude mít jistě radost. Pokud by se tato technologie uchytila, tak se příštích generací dočkáme určitě i u dalších značek z jejich stáje, jako jsou Vivo nebo pro nás zajímavé OnePlus. Tak budeme zítra velmi zvědavi, co z představovačky vzejde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.