Společnost MediaTek právě dnes oznámila nový čipset MeidaTek Helio P65. Procesor je postaven na 12nm výrobní technologii a měl by mít vylepšený výkon pro mobilní hry a fotografování. Obsahuje dvojici jader Arm Cortex-A75 s taktem až 2 GHz a šest jader Cortex-A55 s taktem 1,7 GHz. Vše je seskupen do jednoho clusteru. Technologie CorePilot slouží pro inteligentní plánování úloh, řízení teploty a sledování návyků uživatele.

MediaTek Helio P65 má GPU třídy Arm G52 pro zlepšení herního výkonu. Vylepšen byl také výkon AI. Oproti předchozím čipsetům řady Helio se jedná až o 30% vyšší výkon pro AI funkce u fotoaparátu. Podporuje rozpoznávání objektů, Smart Photo Album, detekci scén a bokeh efekt.

Podporuje také duální kamery se dvěma 16 MPix snímači, nebo s jedním 48 MPix senzorem. Dále nabízí podporu EIS, RSC pro zachycení rychlého pohybu nebo panoramatických snímků a CCU pro automatické nastavení expozice a rychlejší zaostření. Společnost MediaTek uvádí, že procesor je již v sériové výrobě a první telefony, které jím budou osazeny, by se mohly objevit už v příštím měsíci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.