Oficiálního představení telefonů nové řady Xiaomi CC9 se dočkáme už 2. července, ale ohledně konkrétních detailů a specifikací panuje stále poměrně velká nejistota. Některé spekulace totiž předpokládaly, že hlavní verze CC9 bude podobná původním snímkům z Weibo a dorazí s vyklápěcím trojitým fotoaparátem, přičemž odlehčená varianta CC9e pak bude mít klasický trojitý zadní fotoaparát a selfie kamerku v kapkovitém vykrojení. Včerejší informace o 32 Mpix selfie kamerce pro CC9 pak lehce těmito odhady otřásly, takže budoucnost vyklápěcího designu u těchto telefonů je zcela ve hvězdách.

Dnes Xiaomi navíc tuto informaci ještě potvrdili spolu se 48 Mpix rozlišením hlavního senzoru, takže to máme černé na bílém. Dozvěděli jsme se také, že telefon bude podporovat „handsfree selfie snímky“, ať už to znamená cokoliv. Foto vybavení Xiaomi CC9 se tak odhaduje na 48 Mpix Sony IMX586 + 16 Mpix + 12 Mpix spolu se zmíněnou 32 Mpix selfie kamerkou. Zbytek specifikací by měl zahrnovat 6,39-palcový AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů, Snapdragon 730, 4000 mAh kapacitu baterie s 27W rychlo-nabíjením a speciální verzí MIUI 10 postavené na Androidu 9 Pie.

Odlehčené Xiaomi CC9e by se pak údajně muselo spokojit s 5,97-palcovým AMOLED displejem, procesorem Snapdragon 710, 48 MPix Sony IMX582 + 8 Mpix + 5 Mpix zadním trojitým fotoaparátem, 32 Mpix selfie kamerkou a 3500 mAh kapacitou baterie s 18W nabíjením. Ale v obou případech se jedná jen o kvalifikované odhady a realita samozřejmě může být jiná. Stále nám prostě nedá spát původní teaser z Weibo a jeho telefon s výklopným foto-modulem… No, budeme si muset počkat na definitivní rozseknutí kauzy až do 2. července.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.