Čínské Lenovo se stejně jako většina konkurence snaží dostat na trh hned trojici modelů každé série telefonů (základní, Pro a Lite) a konečně by se tak měl na trh podívat kousek Lenovo Z6. Pro a Lite verze už se totiž vesele prodávají hezkých pár týdnů, ale po základním kousku jako by se slehla zem. Ale vypadá to, že čekání už nebude moc dlouhé a výrobci také konečně dnes oficiálně potvrdili procesor pohánějící tento telefon.

Nejedná se o žádné velké překvapení, protože už v minulém týdnu se Lenovo Z6 mihlo ve výsledcích benchmarku Geekbench se Snapdragonem 730. Ale je dobré mít vše hezky černé na bílém. A Snapdragon 730 vyráběný 8 nm výrobním procesem navíc není žádné ořezávátko a podle výsledků hrubým výkonem v podstatě překonává vlajkovou loď minulé generace Snapdragon 845. Takže Z6 se určitě zařadí mezi nejvýkonnější kousky ve vyšší střední třídě a dá se předpokládat i velice solidní cena. Jen ta dostupnost bude pro našince asi problematická, protože se s největší pravděpodobností opět oficiálně nepodívá do Evropy…

Co se týče další výbavy telefonu, tak není definitivně jistého moc dalšího, ale zasvěcené spekulace nám poskytují alespoň hrubý obrázek. Očekává se tak 6,3-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a kapkovitým vykousnutím, trojitý zadní fotoaparát se senzory od Sony, klasická čtečka otisků prstů na zádech telefonu nebo 4000 mAh kapacita baterie s 18W rychlo-nabíjením. Plácněte na telefon solidní cenu a možná v popularitě předběhne i velmi povedeného sourozence Z6 Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.