Ohodnoťte článek

Velký šéf Xiaomi Lei Jun se dnes na sociální síti Weibo rozhovořil o plánované strategii firmy pro blízkou budoucnost a dostalo se samozřejmě na řadu velmi zajímavých témat. Na přetřes přišla budoucnost řad telefonů Mi a Redmi a pro mnohé fanoušky čeká i nějaké to nemilé překvapení. Lei Jun totiž prohlásil, že se tento rok nedočkáme nástupců řad Mi Max nebo Mi Note a je klidně možné i to, že se s nimi do budoucna nepočítá už vůbec.

Rozdělení strategie je poměrně jasné, kdy telefony Mi budou zaměřeny na prémiové špičkové telefony s maximálním výkonem a Redmi pak na telefony s poměrem cena/výkon v méně luxusním balení. Bohužel však nikde nenajdeme adresován průnik těchto množin, protože jak známo Redmi K20/K20 Pro jsou pro mnohé trhy raději přesunuty právě do řady Mi. Takže tím celá „vychytaná“ strategie lehce kulhá na obě nohy, ale třeba se jednalo jen o výjimečný případ (i když o tom dost pochybujeme). Každopádně by v blízké budoucnosti řada Mi měla zahrnovat tři hlavní linie, vlajkové modely po vzoru Mi 9 / Mi 9SE, odvážnější designová „umělecká“ díla série Mi MIX a nové kusy řady CC pro mladé uživatele, čímž se asi rozumí důraz na selfie snímky.

Dočasné opuštění řady Mi Note je do jisté míry logické, protože její úlohy převzaly právě modely Redmi K20, které se dají pokládat za duchovní nástupce této řady vyšší střední třídy. Za Mi Max ale náhrada není, protože v celém portfoliu Xiaomi/Redmi nenajdeme přerostlý telefon s nadprůměrnou kapacitou baterie. Takže pokud bychom si mohli lehce zavěštit s křištálovou koulí, tak bych se vůbec nedivil, kdyby se nakonec příští rok Xiaomi k Mi Max pokorně vrátili. Jedná se totiž o velmi oblíbené telefony a opustit je bez náhradního řešení by bylo krátkozraké. Řadě Mi Note už ale můžete pomalu začít vystavovat parte, protože ta už je v podstatě přežitkem.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.