Ohodnoťte článek

Kvůli známým problémům společnosti Huawei s americkou vládou došlo k mírnému posunu globální dostupnosti velmi očekávaného modelu Honor 20, ale den D už je konečně tu. Dostalo se už i na Evropu, kde se od včerejška začal telefon prodávat třeba v Německu, Francii nebo Velké Británii. Další státy budou následovat v dalších dnech a i když naše luhy a háje nejsou na oficiálním seznamu, tak se dá očekávat, že by výhledově měl tento povedený kousek dorazit i k nám.

Honor 20 s bezrámečkovým displejem je vybavený čtyřmi fotoaparáty (48 + 16 + 2 + 2 Mpx)
nejnovější technologie pro pořízení fotografií a nahrávání videa. Ultra ostrý 48 Mpix hlavní
fotoaparát s umělou inteligencí a super noční režim založený na algoritmu AIS umožní pořídit
úžasné fotografie a videa bez rozostření při méně kvalitním osvětlením nebo i v noci. Naproti tomu
přední selfie 32 Mpix fotoaparát s vysokým rozlišením inteligentně kombinuje čtyři pixely do
jednoho většího pixelu pro ostřejší a jasnější selfie snímky, které na pomyslný vrchol povyšují ještě
zbrusu nové režimy Beauty a Portrét s umělou inteligencí. Honor 20 inspiruje  skleněným
designem, který vytváří jemné vzory, zdůrazňuje lesk a pohyb v každém světle. Honor 20
pohání procesor Kirin 980 s umělou inteligencí, GPU Turbo 3.0, 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Nutno podotknout, že telefon 20 běží na Androidu 9.0 s uživatelskou nadstavbou Magic UI 2.1.

Oficiální evropská cena Honor 20 je na všech trzích 499 euro, takže by se u nás mohl podle všeho vejít pod 13 tisíc korun. V Číně se jen za prvních 14 dní prodalo přes milion kusů a rekordní prodeje na domácích trhu tak pro značku představují jisté povzbuzení. Uvidíme jak si povede ve světě, kde přece jen nejistota ohledně dopadů amerického embarga udělá svoje. A podle všeho by také nemělo zůstat jen u základního modelu, protože s největší pravděpodobností v červenci dorazí i vylepšený Honor 20 Pro, který také trhá čínské prodejní rekordy a jedná se o jeden z nejlepších fotomobilů na trhu, který třeba v benchmarku DxOMark dosáhl plných 111 bodů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.