Telefony patřící do řady Huawei Nova jsou jakousi odbočkou od vlajkových kousků Pxx a Mate, ale často se výbavou ani moc neliší. A nejnovější generace Huawei Nova 5 se opravdu nemá za co stydět, protože parametry jsou více než dobré a cena překvapivě solidní. Hlavním tahákem pak u základního modelu bude nový procesor Kirin 810, který by měl ve vyšší střední třídě pořádně prohnat Snapdragony řady 7xx. To ale samozřejmě není to jediné, čímž nové Huaweie budou chtít zaujmout.

Na dnešní tiskové konferenci byly představeny modely Huawei Nova 5, Nova 5 Pro a Nova 5i, ale posledně jmenovaný je jen přeznačeným P30 Lite pro čínský trh, takže ho můžeme s klidným svědomím ignorovat. Rozdíly mezi Nova 5 a Pro modelem jsou v podstatě jen v procesoru a paměťovém vybavení, takže design a vzhled jsou identické. Telefony jsou velmi tenké s tloušťkou 7.33 mm, váhou 171 g a 3D texturou zadního panelu. Základní model bude k mání v zelené, černé a fialové, přičemž Pro model pak přihodí ještě slušivou oranžovou variantu.

Oba modely pak dostaly do vínku 6,39-palcový OLED displej s kapkovitým výřezem, FullHD+ rozlišením, 108 % pokrytím DCI-P3 gamutu, technologií DC dimming a TUV certifikací. Pátá generace čtečky otisků prstů integrované v displeji je také vítaným bonusem. Uvnitř pak najdeme u základní verze procesor Kirin 810, Pro varianta raději sáhla po Kirinu 980, 8 GB RAM, 128 GB nebo 256 GB vnitřní paměti s novým souborovým systémem Huawei a Huawei Ark kompilátorem. Oba telefony pak samozřejmě běží na nadstavbě EMUI9 založené na Androidu 9 Pie.

Selfie kamerka má rozlišení 32 Mpix, světelnost f/2.0, technologii pixelů 4-v-1 a samozřejmě pokročilé zkrášlovací algoritmy. A k dispozici je pro selfie kamerku i specializovaný super noční režim. Na zadní straně pak najdeme hned čtveřici senzorů, hlavní 48 Mpix je doplněný 16 Mpix super-širokoúhlým, 2 Mpix makro a 2 Mpix senzorem pro hloubku pole. Zmíněný super noční režim a pokročilé AI schopnosti samozřejmě nalezneme i zde a celkově by se mělo jednat o velmi nadprůměrný fotoaparát.

This slideshow requires JavaScript.

Kapacita baterie je 3500 mAh a velmi pozitivním faktem je přítomnost zbrusu nového super rychlého 40W nabíjení. To by mělo zvládnout nabít 50 % jen za 15 minut, nebo 85 % za 30 minut. Čerstvě bude v portfoliu Huawei k mání i nové 40W nabíječky, 40W auto-nabíječky a 40W powerbanky.

Základní verze Huawei Nova 5 bude k mání s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti jen za 2799 juanů (v přepočtu asi 407 dolarů). Předprodeje by měly začít 13. července  s odesláním 28. července. Huawei Nova 5 Pro pak koupíte v 8 GB + 128 GB verzi za 2999 juanů (436 dolarů) nebo 8 GB + 256 GB za 3399 juanů (494 dolarů). K dostání bude dříve, předprodeje budou hned ode dneška a 28. června odeslání. Podle všeho by se modely Nova 5 měly dostat i  na náš trh, ale netušíme kdy přesně a hlavně za kolik.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.