Ohodnoťte článek

Vivo oznámilo, že se chystá na MWC 2019 do Šanghaje. Tam podle všeho představí svůj telefon s podporou 5G. Informací o něm zatím ale moc není. Mají ovšem pro tuto akci připraven ještě jeden trumf v rukávu. A tím je technologie super rychlého nabíjení Vivo Super FlashCharge.

Tato nová technologie má úcty hodný výkon 120 W. Podle teaseru, který společnost Vivo vydala na čínském Weibo, dokáže nabít baterii s kapacitou 4000 mAh za pouhých 13 minut. To je jistě zajímavé i v souvislosti s tím, že také společnost Xiaomi koncem března/marca hlásila, že připravuje technologii Super Charge Turbo. Ta by však měla mít výkon „jen“ 100 W a k nabití 4000 mAh baterie potřebuje 17 minut.

Vivo o své nové technologii Vivo Super FlashCharge dále tvrdí, že baterii s výše zmíněnou kapacitou dokáže nabít na 50% už za 5 minut. Pokud tomu tak opravdu je, je toto nabíjení skutečně v této době tím nejrychlejším. A kdy by tuto technologii měla začít společnost komerčně využívat? To zatím nebylo oznámeno, ale spekuluje se, že by jí mohl být už vybaven právě telefon Vivo s podporou 5G, který bude představen za pár dnů v Šanghaji.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.