Ohodnoťte článek

Sankce Spojených států se začínají odrážet ve všech částech podnikání společnosti Huawei. A asi největší dopad mají na prodeje telefonů a s tím spojený pokles tržeb. Mnozí potenciální kupci ustupují od předběžných objednávek. Dokonce i ti, kteří už telefony Huawei vlastní mají obavy, že jim v budoucnu přestanou fungovat jejich oblíbené aplikace.

Tyto obavy souvisejí s možným omezením podpory aplikací a služeb Google a následný přechod na vlastní operační systém čínského výrobce. Aby společnost Huawei tuto situaci uklidnila, vytvořila speciální záruční program. V jeho rámci slibuje, že vrátí uživatelům plnou nákupní cenu telefonu, pokud do dvou let od zakoupení přestanou fungovat aplikace Facebook, WhatsApp, YouTube, Gmail, Instagram a další.

Společnost totiž tvrdí, že se touto zárukou snaží udržet prodejnost svých zařízení a zvýšit důvěru zákazníků. Tento speciální záruční program však zatím běží jen na Filipínách. Společnost dodává, že jde o iniciativu jejich distributorů a prodejců na Filipínách, kteří Huawei podporují a do programu se přihlásilo více než třicet prodejců. Vzhledem k tomu, že prodejnost jejich telefonů klesá globálně, není vyloučeno, že tato záruka bude zavedena i na dalších trzích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.