Kromě spekulací posledních dní ohledně chystaného telefonu od Redmi se 64 Mpix fotoaparátem je rušno i ohledně vylepšeného základního modelu Redmi 7 Pro. A podle všeho už je oficiální představení a vydání Redmi 7 Pro už na spadnutí, protože pod označením M1906F9SG už tento kousek prošel i čínskou certifikací 3C. Podle zákulisních informací by se mělo jednat o duchovního nástupce Redmi 6 Pro z minulého roku a na mimo-asijských trzích by se měl údajně telefon představit s označením Xiaomi Mi A3.

Samotná 3C certifikace toho jako obvykle mnoho neodhaluje, takže se musíme spokojit s informací o 10W nabíjení, ale i o ostatních parametrech se v analytických kruzích živě spekuluje. Podle všeho tak můžeme očekávat procesor Snapdragon 710 nebo 712, 48 Mpix hlavní fotoaparát a 3300 mAh kapacitu baterie. Kvůli slovům o návaznosti na Redmi 6 Pro se také nabízí opět 5,84-palcový displej s poměrem stran 19:9 a FullHD+ rozlišením, ale osobně bych očekával kapkovitý výřez namísto velkého klasického. S ohledem na zmíněné označení Mi A3 se také nabízí možnost čistého Androidu pro některé varianty.

Mělo by se samozřejmě jednat o cenově velmi dostupný telefon, i když konkrétní částky prozatím zmíněny nebyly. Redmi 7 Pro určitě bude k mání v několika paměťových konfiguracích a od toho se také bude odvíjet cena. Minulý rok bylo základní Redmi 6 Pro se 3 GB + 32 GB kombinací k dostání za zhruba 158 dolarů, takže se dá očekávat snaha se této hranici přiblížit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.