Společnost Huawei chystá na 21. června/júna velkou akci. Představeny by měly být telefony řady Nova 5. Ovšem zároveň s nimi budou uvedeny dva nové procesory Kirin, které jsou postaveny na 7nm výrobní technologii. Tuto skutečnost potvrdil na svém Weibo účtu produktový manažér společnosti pan He Gang.

Doslova řekl, že je hrdý na to, že se Huawei může stát světově prvním výrobcem, který může představit 7nm čipsety. Protože neuvedl přesné názvy čipsetů je logické, že se okamžitě začalo mluvit o tom, že telefony Nova 5 budou osazeny jednak procesorem Kirin 980 a jednak procesorem Kirin 810.

O Kirin 810 se toho zatím moc neví, ale je velmi pravděpodobné, že jde o upgradovaný Kirin 710, a to především v případě GPU a NPU. Údajně by měl být nastaven tak, aby byl mírně lepší než procesory série Snapdragon 700. Také prý není příliš velký rozdíl mezi Kirin 810 a Kirin 980. A určitě nesmíme zapomenout ani na to, že Kirin 810 dostane i chystaný telefon Honor 9X Pro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.