Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia oznámila, že chce lépe ochránit data svých uživatelů. Proto je bude směrovat na datová centra do Finska. Cílem je zvýšit bezpečnost a transparentnost. Data budou ukládána na servery Google Cloud v souladu s předpisy Evropské unie, a to včetně předpisu GDPR.

Prvními telefony, u kterých bude přesun dat proveden, jsou Nokia 4.2, Nokia 3.2 a Nokia 2.2. U starších modelů proběhne přesun v rámci aktualizace na operační systém Android Q. To tedy znamená, že se tak stane koncem tohoto roku a přesun bude dokončen v roce příštím.

Podle společnosti budou data ukládána na Google Cloud ve finském městě Hamina. Toto datové centrum je jedním z nejmodernějších a servery jsou chlazeny vodou z Finského zálivu. Společnost HMD Global také spolupracuje s poradenskou firmou CGI. Ta by měla data analyzovat a hledat způsoby jak zlepšit uživatelský komfort jak u stávajících, tak i budoucích telefonů Nokia.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.