Ohodnoťte článek

Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia oznámila, že chce lépe ochránit data svých uživatelů. Proto je bude směrovat na datová centra do Finska. Cílem je zvýšit bezpečnost a transparentnost. Data budou ukládána na servery Google Cloud v souladu s předpisy Evropské unie, a to včetně předpisu GDPR.

Prvními telefony, u kterých bude přesun dat proveden, jsou Nokia 4.2, Nokia 3.2 a Nokia 2.2. U starších modelů proběhne přesun v rámci aktualizace na operační systém Android Q. To tedy znamená, že se tak stane koncem tohoto roku a přesun bude dokončen v roce příštím.

Podle společnosti budou data ukládána na Google Cloud ve finském městě Hamina. Toto datové centrum je jedním z nejmodernějších a servery jsou chlazeny vodou z Finského zálivu. Společnost HMD Global také spolupracuje s poradenskou firmou CGI. Ta by měla data analyzovat a hledat způsoby jak zlepšit uživatelský komfort jak u stávajících, tak i budoucích telefonů Nokia.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.