Nová generace řady telefonů Huawei Nova by měla být představena veřejnosti už 21. června a s největší pravděpodobností se dočkáme hned trojice modelů. Kromě standardní verze Huawei Nova 5 a upraveného modelu Nova 5i bude určitě hlavní pozornost poutat vlajkový model Huawei Nova 5 Pro se čtveřicí zadních fotoaparátů a špičkovým procesorem Kirin 980. A protože se tento telefon už mihnul ve výsledcích benchmarku Antutu, tak si můžeme odškrtnout i další jeho parametry.

Podle Antutu se tedy v případě Huawei Nova 5 Pro dočkáme již zmíněného procesoru Kirin 980 s grafikou Mali-G76, 8 GB RAM, 256 GB vnitřní paměti, 6,39-palcového AMOLED displeje s FullHD+ rozlišením 2340 x 1080 pixelů s kapkovitým vykousnutím a integrovanou čtečkou otisků prstů nebo systému Android 9 Pie s firemní nadstavbou EMUI 9. Bohužel zatím nejsou k dispozici přesné specifikace fotoaparátů, i když by se v případě selfie kamerky mělo jednat o skutečně výkonné senzory. Tak uvidíme za pár dnů.

Telefony řady Huawei Nova 5 by měly určitě dorazit i náš trh, ale uvidíme které konkrétní modely. V poslední době je diverzifikace trhů poměrně značná a může se stát, že některé konkrétní verze jsou bohužel k mání jen někde. Ve hvězdách je také plánovaná cena těchto telefonů a s největší pravděpodobností se opět bude jednat o číslo zhruba někde mezi srovnatelnými sesterskými modely Huawei řady P a špičkovými Honory. Tak se necháme překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.