Začátkem května/mája vydala čínská společnost ZTE svůj telefon ZTE Blade A7. Ten překvapil především cenou, která byla skutečně velmi nízká. Na čínském trhu se totiž prodává za zhruba 86 dolarů. Ani parametry nevypadají úplně špatně. Nyní výrobce hlásí, že připravil i globální verzi telefonu, která se vydává na mimočínské trhy. Jejím cílem je aktuálně Evropa a Latinská Amerika.

A rovnou si řekněme, že ani na našem kontinentu cena ZTE Blade A7 nikomu kapsu neutrhne. Evropská cenovka je totiž stanovena na 150 euro. Zároveň musíme i dodat, že není třeba mít obavy o podporu našich LTE sítí. Telefon podporuje pásma B1/3/5/7/8/20. Pro globální trhy si výrobce připravil i další změnu. Místo procesoru Helio P60 pohání Blade A7 čipset Unisoc SC9863A. Jde o osmi jádrový procesor se 4 jádry Cortex-A55 s taktem 1,6 GHz a dalšími čtyřmi jádry A55 s taktem 1,2 GHz.

Další parametry telefonu jsou v podstatě stejné jako u čínské verze. Je to tedy 6,088 palcový displej s rozlišením HD+ a kapkovitým výřezem. V rámci pamětí zde najdeme kombinaci 2 GB RAM a 32 GB interní paměti, kterou lze dále rozšířit až na 256 GB. Zadní fotoaparát má 16 MPIx a přední kamera 5 MPix s interpolací na 8 MPix. Baterie má kapacitu 3200 mAh a operačním systémem je Android Pie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.