Každý, kdo se jen trochu zajímá o mobilní technologie ví o tom, že společnost Huawei je pod silným tlakem obchodní války Spojených států a Číny. Byť ze začátku byli zástupci čínského výrobce poměrně optimističtí ve výhledech do budoucnosti, dnes připouštějí, že ztráty díky americkým restrikcím budou. A nebudou zrovna malé.

Zakladatel a ředitel společnosti Huawei, Ren Zhengfei, nepředpokládal, že sankce USA budou tak rozsáhlé a dodal: „Nemůžeme dokonce spolupracovat s americkými univerzitami, nemůžeme použít nic z amerických součástek a technologií. Nemůžeme být členem mezinárodních organizací a ani spolupracovat s těmi, kteří americké technologie používají.“. Zároveň přirovnal společnost k těžce poškozenému letadlu, které je nutno zachránit před pádem. Ovšem projevil i jistý náznak optimizmu. Přestože tuší, že ztráty v letošním a příštím roce budou velké, zároveň věří, že v roce 2021 se společnost opět zvedne a bude ještě silnější.

V příštích dvou letech bude zapotřebí snížit výrobu. Ren Zhengfei odhaduje, že jejich tržby poklesnou až o 30 miliard dolarů. Letos a v příštím roce odhaduje tržby na zhruba 100 miliard dolarů. Podle analytiků by mělo dojít k 40% až 60% ztrátám na dodávkách telefonů, což je zhruba 60 milionů kusů přístrojů. Již nyní globální dodávky propadly o 40%. Na čínském trhu ale naopak rostou. Prubířským kamene by měly být prodeje telefonu Honor 20 na globálním trhu. Huawei bude tyto prodeje vyhodnocovat a podle nich přizpůsobovat dodávky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.