V minulém týdnu značka Honor oficiálně certifikovala v Rusku nový telefon s názvem Honor 9X Pro. Ten by, jak název napovídá, měl být vybavenější verzí Honor 9X. Ten byl také před několika týdny certifikován. Certifikace by měla znamenat brzké vydání telefonů a jistým náznakem toho, by mohly být i parametry verze Pro, které se objevily na Twitteru.

Jeden z tipařů na svém účtu uvádí v podstatě hlavní specifikace Honor 9X Pro. Ty ale zatím nejsou oficiálně potvrzeny. Podle všeho by měl mít telefon LCD displej s úhlopříčkou 6,5 až 6,7 palce. Obrazovka by měla mít kruhový výřez pro přední 25 MPix fotoaparát.

U fotoaparátu ještě chvíli zůstaneme, protože zadní kamera by měla mít čtyři snímače. Primární senzor by měl být Sony IMX582 s rozlišení 48 MPix, sekundární 8 MPix snímač bude širokoúhlý. Další dva snímače budou mít 2 MPix a jeden z nich bude makro a druhý bude určen pro hloubku ostrosti.

Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 20 W. Podle dalšího tipaře bychom na postu procesoru údajně měli najít zatím neuvedený procesor Kirin 810. Ten je vyráběn pomocí 7nm technologie. Prvním telefonem, který bude tímto čipsetem osazen bude Huawei Nova 5. Na další info o chystaném Honoru ve verzi Pro budeme muset ještě nějakou chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.