Procesory od Qualcommu jsou už nějaký ten pátek na špici mobilního potravinového řetězce a současný špičkový model Snapdragon 855 je také prvním kouskem od tohoto výrobce vyráběným 7nm výrobním procesorem. Pomalu už ale nastal čas se zahledět do blízké budoucnosti, protože se už pracuje na jeho nástupci a z dílny známého analytika Rolanda Quandta dnes dorazily právě informace o chystaném modelu Snapdragon 865.

Ten by měl dorazit hned ve dvou variantách, takže se opět dočkáme klasické 4G LTE varianty a speciální 5G verze využívající 5G modem X55. Procesor bude opět vyráběn 7nm procesem a bude podporovat LPDDR5X RAM a vnitřní paměti UFS 3.0. Kódová označení pro tyto dva modely jsou Kona a Huracan, přičemž nový čipset se prozatím označuje jen jako SM8250, ale podobně jako v minulosti se asi přeznačování moc bát nemusíme a procesor dorazí opravdu jako Snapdragon 865.

Oficiálně bude Snapdragon 865 s největší pravděpodobností představen až v prosinci a bude velmi zajímavé sledovat, kdo z výrobců tentokrát dostane právo první noci. V posledních dvou letech se primátu vždy dočkal Samsung, ale situace na bojišti se mění každým okamžikem a je klidně možné, že příště tomu bude jinak. Čínské Xiaomi v poslední době prohlubuje velmi těsnou spolupráci s Qualcommem a nebylo by tak velkým překvapením, kdyby se tak Mi 10 stalo prvním modelem s SD865. Nebo se dočkáme ještě dalšího překvapení ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.