Vydáním modelů vlajkové řady Redmi K20 / K20 Pro se čerstvě samostatnému Redmi podařilo zasadit poměrně silný úder mateřskému Xiaomi, protože tyto kousky v podstatě nabízí lepší alternativu k telefonům řady Mi 9 za nižší ceny. Těžko říci, zda právě to vedlo k přeznačení K20 na Xiaomi Mi 9T pro některé trhy (včetně našeho), ale každopádně se základní model prodává jako houska na krámě po celém světě. Do Evropy však prozatím nedorazila plnotučná Pro verze a většina analytiků se tak začala obávat, že se bude opakovat scénář s Redmi Note 7 Pro a telefon u nás nikdy neuvidíme.

Toto malování čertů na zeď se sice zdálo jako opodstatněné, ale podle posledních zpráv bychom se nakonec modelu Xiaomi Mi 9T Pro měli dočkat i na evropské půdě. Nasvědčuje tomu nejen dnešní vyjádření Yu Mana, jakožto šéfa ruské pobočky Xiaomi, o brzké dostupnosti tohoto modelu na ruském trhu. Když k tomu přihodíme vyjádření polského zastoupení Xiaomi o dostupnosti Mi 9T v Polsku v průběhu roku, tak se už pomalu můžeme začít těšit. To bychom museli mít opravdu smůlu, aby nakonec tento skvělý telefon nedoputoval i k nám.

Možná však bude čekání o malinko delší, protože právě hlasy z Polska hovoří o tom, že oficiální dostupnost určitě nebude do konce prázdnin, takže nejdříve se můžeme připravit na zářijový termín. Na vině je pravděpodobně nedostatek Snapdragonů 855 a prvotní pokrytí vysoké poptávky na domácím čínském trhu, kde novinkové Redmi trhají na kusy prodejní čísla. Uvidíme také za kolik přesně dorazí Xiaomi Mi 9T Pro na náš trh, ale každopádně se jedná o velmi optimistické zprávy, které potěší nemalou základnu fanoušků značky na našem území.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.