Ohebné telefony momentálně nemají zrovna na růžích ustláno, protože jak Samsung Galaxy Fold, tak Huawei Mate X byly odloženy a tvůrci se stále pokouší vychytat všechny mouchy. O ohebném Xiaomi už jsme neslyšeli drahnou chvíli, takže se souboj stále týká pouze dvou výrobců. Navzdory masivním problémům se však ohebný design drží v kurzu a dnes se na internetu objevil velmi zajímavý nový patent značky Huawei, který přinesl server LetGoDigital.

Tento patent se vzdáleně podobá řešení, které jsme měli možnost vidět právě u již zmíněného prototypu Xiaomi. Ohebná je tak hned dvojice displejů po stranách a samotné tělo telefonu je plně skryto pod třetím prostředním plátem. Dvojice ohebných displejů se pak pomocí odolných pantů jednoduše ohne právě pod střední část, kde se dost možná bude i překrývat. Zajímavé je i možné polohování těchto displejů, jak můžete vidět na náčrtcích modelu C. To by nasvědčovalo použití velmi pevných a odolných pantů.

Samozřejmě se jedná pouze o patent, takže nikdo netuší, do jaké míry je reálné podobné zařízení úspěšně vyrobit a poslat na trh. Vzhledem k obřím problémům gigantů mobilního trhu s jednodušším designem první generace ohebných telefonů bych byl s nějakým optimismem velmi opatrný. Každopádně je pozitivní, že se firmy nebojí experimentovat a třeba se něco podobného uchytí i do praxe. Tedy, velmi výhledově…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.