Zhruba před týdnem jsme se od šéfů Samsungu dočkali další várky slibů a ujištění, že už několikrát odkládaný ohebný model Samsung Galaxy Fold konečně dorazí na trh v červenci. Ale jak se říká, slibem nezarmoutíš… Dnes jsme se z tábora korejského giganta dočkali oficiálního vyjádření, kde přiznává, že žádný velký pokrok ohledně Galaxy Fold nenastal a není tak důvod plánovat původně chystanou červnovou tiskovou konferenci ohledně červencového vydání telefonu.

Samsung Galaxy Fold se měl původně oficiálně dostat na trh už 24. dubna, ale během prvních testů externích recenzentů se velmi rychle zjistilo, že telefon trpí některými fatálními nedostatky. Tím hlavním je možnost nevratného poškození ochranné vrstvy a kompletní znehodnocení extrémně drahého telefonu. Prachové částečky totiž mohly velmi jednoduše proniknout pod ochrannou vrstvu a na průšvih bylo zaděláno. Firma tak bleskově stáhla veškeré testovací kousky od recenzentů a odložila vydání se snahou vylepšit konstrukci a ochranné prvky.

Otázkou však zůstává, jak se jim to reálně daří, protože další odklad příliš optimismu nevzbuzuje. Tentokráte se alespoň v Samsungu vyhnuli velkohubým prohlášením a pro jistotu neposkytli veřejnosti žádné další datum kdy se telefon „ale tentokráte už opravdu“ dostane na trh. Možná se inspirovali u rivalů Huawei, kteří bez velkých cavyků prostě odložili vydání vlastního ohebného modelu Mate X až na září se slovy, že si nebudou zahrávat s reputací kvůli ne zcela otestovanému produktu. Uvidíme jaká je reálně budoucnost ohebných telefonů, protože bych se v podstatě ani příliš nedivil, kdyby se současná generace ani na trh už reálně nedostala…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.