Začátkem května/mája byl představen telefon ZTE Axon 10 Pro ve verzi se 4G sítěmi. Ale vlastně už od letošního veletrhu MWC se ví, že v ZTE chystají i verzi s podporou 5G. Bylo jen otázkou času, kdy bude ZTE Axon 10 Pro 5G oficiálně představen. Nyní výrobce potvrdil, že se tak stane v průběhu příštího měsíce.

Mohlo by se na první pohled zdát, že nejede o nějak zásadní oznámení. Ovšem pokud se tak stane, stane se ZTE Axon 10 Pro 5G prvním komerčně dostupným přístrojem s podporou 5G na čínském trhu. Samozřejmě, kromě podpory 5G má telefon i další parametry na úrovni vlajkové lodi.

Specifikace jsou v podstatě stejné jako u 4G verze, ale přesto je v rychlosti proletíme. AMOLED displej má úhlopříčku 6,47 palce při rozlišení 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9 a užitná plocha má 92%. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Procesorem je Snapdragon 855 se souborovým systémem F2FS a modemem X50 5G. Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporu bezdrátového nabíjení.

Zadní fotoaparát tvoří snímače 48 MPix, 20 MPix a 8 MPix. Fotoaparát podporuje pětinásobný hybridní zoom a desetinásobný digitální zoom. V kapkovitém výřezu je uložena přední 20 MPix kamera. Nechybí ani NFC a operačním systémem je Android Pie. Informace o cenách zatím nejsou dostupné.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.