Ohodnoťte článek

Značka Huawei je v poslední době opravdu magnet na průšvihy, i když v tom hlavním v podobě amerického embarga je možná i nevinně. Ale v dnešním problému zveřejněném na serveru Androidpolice asi prsty mít v nějaké podobě mít bude. Podle zpráv tohoto serveru si totiž značný část uživatelů telefonů Huawei začala stěžovat, že jejich přístroje začaly na obrazovce zamčeného telefonu (tzv. lockscreen) zobrazovat nevyžádané reklamy.

Konkrétně se pak jedná o reklamy rezervačního serveru Booking.com a tento problém je podle hlášení uživatelů napříč celým portfoliem značky a zahrnuje modely jako P30 Pro, P20, P20 Pro, P20 Lite, P10 Lite nebo Honor 10. Problém by měl souviset s předinstalovanými wallpapery krajinek a není omezen na pouze vybrané regiony, protože zprávy přicházejí od uživatelů z celého světa. Na Redditu nebo Twitteru už tento nový „bug“ potvrdilo mnoho majitelů telefonů Huawei, což je pro čínského giganta velmi nepříjemná situace.

Ze strany samotného rezervačního serveru Booking.com jsme se prozatím oficiálního vyjádření nedočkali, ale Huawei se alespoň prozatím omluvil fanouškům pomocí příspěvku na oficiálním německém Twitteru firmy. Podle jejich slov nejde o záměrné zobrazování reklam a vše lze vyřešit jednoduchým opatřením v Nastavení a vymazáním inkriminovaných obrázků. Podle prvních reakcí uživatelů tento postup opravdu otravné reklamy vyruší, takže alespoň není řešení nijak složité. I tak si tuto kauzu Huawei za rámeček určitě nedá, protože zákazníci jsou obvykle velmi citliví právě na nevyžádané zobrazování reklam.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.