Značky Redmi je v poslední době plný internet díky skvělé řadě Redmi K20 (neboli u nás přeznačené jako Xiaomi Mi 9T), ale čínský výrobce už míří k dalším cílům. Podle posledních zpráv by  momentálně mohli pracovat na vydání telefonu se 64 Mpix zadním fotoaparátem, čímž by opět konkurenci vytřeli zrak. Ostatně byl to právě Redmi Note 7, který zpopularizoval 48 Mpix senzor s technologií Pixel binning i pro telefony střední třídy.  Že by se schylovalo k něčemu podobnému ?

Podle všeho by se mohlo jednat o nedávno představený 64 Mpix senzor ISOCELL Bright GW1 od Samsungu, který ho plánuje použít v některém ze svých nadcházejících modelů řady A. Takže není jasné, zda by byli Redmi opravdu první na trhu a tímto kouskem. Ale můžeme se dočkat ještě i dalších překvapení a třeba půjde ještě o senzor jiného z výrobců (i když je to poměrně nepravděpodobné). Ostatně konkrétní detaily o chystaném novém telefonu Redmi ještě nejsou k dispozici a netušíme, kdy se tak dostane na trh.

Je také nutné zmínit, že podobně jako v případě 48 Mpix fotoaparátů nebudou výsledné snímky ve většin případů v plném rozlišení, protože používají Tetracell binding technologii pro kombinaci čtyř pixelů do jednoho. U 64 Mpix senzoru od Samsungu by tak výsledné snímky byly v horších světelných podmínkách jen 16 Mpix a plné 64 Mpix rozlišení by bylo možné jen ve zcela ideálních podmínkách. Ale jak známo u kvality fotek už dávno neplatí okřídlené rčení „čím více megapixelů, tím více Adidas“.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.