Společnost Huawei se pomalu chystá na představovačku své řady Nova 5. Ta by měla čítat tři telefony, Nova 5, Nova 5i a Huawei Nova 5 Pro. Původně se však čekalo, že verze Pro vůbec nebude uvedena. Ovšem renderované obrázky, které se objevily na síti by mohly potvrdit, že i tato verze nakonec bude.

Telefon by měl být nabízen, alespoň podle renderů, v barvách zelené, oranžové, černé a fialové. V rámci kombinace pamětí bychom se měli dočkat dvou verzí, a to 8 GB RAM a 128 interního úložiště a 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Designem Huawei Nova 5 Pro tak trochu připomíná model P30 Pro s kapkovitým výřezem nad displejem. Rámečky kolem obrazovky jsou poměrně subtilní a podle renderů bude v obrazovce uložen i snímač otisků.

Zadní fotoaparát je trojitý, není však pravděpodobné, že by Nova 5 Pro měl 10× zoom jako model P30 Pro. Vedle modulu hlavního fotoaparátu je vidět ještě jeden senzor a mohlo by jít o senzor ToF. Spekuluje se také o procesoru Kirin 980. A samozřejmě zatím se očekává, že telefon poběží na systému Android Pie. Další podrobnosti i Nova 5 Pro zatím známy nejsou.