Americké embargo zasáhlo čínského giganta Huawei na mnoha místech a jedním z nejcitelnějších míst byla divize výroby a vývoje notebooků, protože právě tam jsou na amerických součástkách a technologiích životně závislí. Před pár dny dokonce médii proběhla zpráva o tom, že Huawei dokonce plánuje kompletně pozastavit vývoj nových modelů a nedávno představené kusy ani nedorazí na trh. Podle všeho se ale nejedná o reálný popis situace.

Podle nejmenovaného zaměstnance Huawei vývoj notebooků a počítačů určitě pozastaven nebyl a v průběhu července by měl být dokonce představen nový model. Ten by měl údajně náležet možná do zbrusu nové řady s velmi rozdílným hardwarovým vybavením. Zpoždění vydání posledního MateBooku by také nemělo být fatální a v průběhu několika málo dalších týdnů by měl dorazit prozatím na domácí čínský trh. Fanoušci tak prozatím nemusí smutnit.

Faktem však zůstává, že pokud po vypršení tříměsíční lhůty odloženého embarga nedojde k dohodě a kompromisu, tak bude muset Huawei hledat jiné cesty a varianty k zajištění nutných technologií, patentů a součástek bez spolupráce s americkými firmami. Hodně napoví plánované setkání prezidentů USA a Číny na konci června, protože embargo na Huawei bude bez diskuzí jedním z hlavním témat hovoru a pákou na dotlačení protivníka k jednacímu stolu. Tak se chlapci u tohoto stolu neporvou…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.