Jen před pár dny oznámil Oukitel nový super levný základní model patřící do řady C a Oukitel C16 Pro plánuje být nejvýhodnějším telefonem pro nenáročné s kapkovitým výřezem displeje. A od slov k činům, protože už dokonce i odstartovaly předprodeje tohoto kousku a nutno říci, že cena prvních prodejů je možná ještě lepší než se čekalo. Zejména pokud se podíváme na parametry telefonu, protože ve srovnatelných cenových kategoriích jsme zvyklí vídat jen ořezané modely se 2 GB + 16 GB paměti, přičemž Oukitel C16 Pro laťku o stupínek zvedá.

Oukitel C16 Pro může konkrétně nabídnout 5,71-palcový displej s HD+ rozlišením, kapkovitým výřezem, poměrem stran 19:9 a užitnou plochou 86 %, procesor MT6761P (pravděpodobně varianta Helio A22 nebo chybička v popisu a Helio P22), 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, 8 Mpix + 2 Mpix duální zadní fotoaparát, 5 Mpix selfie kamerku, 2600 mAh vyměnitelnou baterii, rozměry 146.4mm*70.3mm*9.5 mm, kovouvou texturu na zadní panelu, dual SIM slot se samostatným microSD slotem, čtečku otisků prstů, micro-USB port, FM rádio nebo systém Android 9 Pie.

Od 11. do 24. června si můžete nový Oukitel C16 Pro v černé nebo fialové barevné verzi pořídit jen za speciální předprodejovou cenu 69.99 dolarů na oficiálních obchodě značky na Aliexpressu. Za tuto cenu se jedná opravdu o velmi výhodnou koupi a pro méně náročného uživatele naprosto postačí. Hrubého výkonu je dost a celková výbava je solidní, zejména vzhledem k ceně. Chybu pořízením C16 Pro určitě neuděláte.