Ohodnoťte článek

Společnost HTC měla včera na Tchaj-wanu svůj velký den a představila tam novinkový telefon HTC U19e. Telefon spadá svými parametry do střední třídy a společnost doufá, že se jí s jeho pomocí podaří vrátit zpět na výsluní. Zda by se jí to mohlo povést prozradí specifikace telefonu, které nevypadají špatně.

HTC U19e má 6 palcový OLED displej s rozlišením 2160×1080 pixelů. Poměr stran je 18:9 a nechybí podpora HDR10. Rámečky kolem obrazovky i brada jsou poněkud výraznější. V horním rámečku jsou dva otvory. V jednom z nich je uložen přední 24 MPix fotoaparát a ve druhém je 2 MPix snímač, který slouží také jako skener oční duhovky pro odemknutí přístroje. Klasický snímač otisků je na zadním panelu.

Telefon je osazen procesorem Snapdragon 710 se 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště, které lze dále rozšířit. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou HTC Sense. Baterie má kapacitu 3930 mAh s podporou rychlého nabíjení Quick Charge 4.0. Zadní fotoaparát je duální a tvoří jej 12 MPix snímač se světelností f/1.8, PDAF a EIS. Druhý snímač má rozlišení 20 MPix, clonu f/2.6 s funguje jako teleobjektiv s dvojnásobným zoomem.

Parametry HTC U19e jsou tedy konkurence schopné, ale je taková i cena telefonu? Cenovka je totiž poměrně vysoká a je nastavena na 14900 tchajwanských dolarů. To je v přepočtu zhruba 477 dolarů amerických. Telefon by se na tchajwanském trhu měl začít prodávat v tomto měsíci. Zda dorazí i na další trhy zatím není známo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.