O nástupci herního telefonu Asus ROG z loňského roku se už nějakou dobu mluví a ví se, že by měl být představen během příštího měsíce. Asus ROG Phone 2 je vyvíjen ve spolupráci s čínskou společností Tencent Games a opět bude zaměřen především na hry.

V souvislosti s tím uvedla společnost Asus, že chystaný herní telefon bude mít displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Což je ve srovnání s loňským modelem podstatně více. Původní ROG má obnovovací frekvenci displeje „jen“ 90 Hz. Pokud tedy slib Asus dodrží, stane se Asus ROG Phone 2 třetím telefonem s touto frekvencí. Zatím ji mají jen Razer Phone a Razer Phone 2.

Spolupráce s Tencent Games by měla mít vliv i na skvělou optimalizaci herního software. Hry by měly běžet plynule a bez sekání. A to i ty nejnáročnější herní tituly. Předpokládá se, že chystaný ROG bude osazen procesorem Snapdragon 855 s 12 GB RAM. Měl by mít také unikátní chladící systém a podle všeho bude mít, podobně jako loňský model, řadu doplňků pro lepší herní zážitek. Další podrobnosti o telefonu zatím známy nejsou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.