Jak se původně předpokládalo a očekávalo, byl dnes oficiálně vydán chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4. Je logickým nástupcem Mi Band 3 z loňského roku. A jak všichni dobře víme, popularita Xiaomi náramků je obrovská a prodávají se jako na běžícím pásu. To by mělo čekat i novinkový náramek, protože má vylepšený hardware a nové funkce.

Začněme tím asi nejpodstatnějším, a to je displej. Ten je typu AMOLED, je barevný a je také o 39,9% větší než u předchozí verze. Chrání jej 2,5D sklo odolné proti poškrábání. Je dotykový s úhlopříčkou 0,95 palce a rozlišením 240×120 pixelů. Má až 60 různých barevných motivů a vodotěsnost 5ATM. Baterie má kapacitu 135 mAh.

Xiaomi Mi Band 4 je vybaven vylepšeným šestiosým a velice přesným senzorem se šesti sportovními režimy. Můžete také sledovat v reálném čase data o plavání, kdy senzor dokonce rozezná plavecký styl. Mezi další sportovní režimy patří běh na běžeckém pásu nebo venku, jízda na kole, chůze a nebo cvičení. Samozřejmě nechybí ani klasika v podobě krokoměru, monitoringu tepové frekvence a spánku, různých notifikací, počasí a dalších.

Náramek podporuje i asistenta Xiao AI, kterého lze využít pro ovládání produktů Xiaomi IoT. Najdeme zde i podporu NFC pro bezkontaktní platby a Bluetooth 5.0. A když už jsme u plateb, mrkněme i na ceny Mi náramku. Do prodeje půjde ve dvou verzích. První verze s NFC bude stát 229 jüanů (33 dolary) a verze bez NFC přijde na 169 jüanů (24 dolary). Kromě toho bude vydána i Avengers Limited Edition s unikátními barevnými řemínky a kovovou sponou. Ta bude stát 349 jüanů (50 dolarů). První kolo prodejů startuje 14. června/júna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.